Mitu Lihtsat Viisi Oma Kliente Paremini Hoida

Uute klientide saamine ja turundus on alati lõbus ja tekitab hea tunde. Justkui oleks ilgelt palju tööd tehtud ja tulemusi saavutatud.

Aga kui paljud ettevõtted panevad fookuse eksisteerivate klientide eest paremini hoolitsemise? Et nad ikka alles jääksid? Et nad uuesti ostaksid? Et nad rohkem ostaksid?

Vähesed.

Tõsi, iga äri vajab uusi kliente, et kasvamist jätkata kuid enamik ettevõtteid viivad turunduse sammu liiga kaugele ning jätavad selle ennast painama. Sul on juba kõige lihtsam ja efektiivsem käibeallikas olemas – Sinu eksisteerivad kliendid.

Täna räägime mõnest strateegiast mida nii sina kui su meeskond saate kasutusse võtta, et kliente paremini hoida, teenindada ja ka nende pealt rohkem käivet saada.

Veendu, et tood sisse õigeid päringuid ja külstajaid

Kui ettevõtjat mõtlevad ainult klientide alles hoidmisest siis toode on üldiselt esimene asi, mis fookuse saab. Tekib kohe küsimus – kuidas toodet parandada?

Kuigi see ei ole otseselt vale lahendus, see ei pruugi kõige lihtsam, kõige kiirem ega ka kõige olulisem olla.

Hakka alati esimesest punktist pihta. Kes su toodet ostab ja kust nad tulevad? Kui turundusmeeskond toob uksesti valesi inimesi sisse, siis müügimeestel polegi midagi muud teha kui käis laiutada.

Veel hullem, kui müügimehed tahavad head tööd teha ja nendele valele klientidele ka midagi pähe määrivad siis järgi tulevad ka kohe koledad arvustused, toodete tagasisaatmised ja kordades rohkem tööd kõigile.. Oehhh.

Mõtle läbi kasutaja teekond

kasutaja teekonna loomine

Kui oled nii kaugele jõudnud, et turundus töötab ja uksest ja aknast sajab õigeid pärionguid sisse, siis veendu, et neil (klientidel) on ka parim võimalus oma ostusoov lõpuni viia.  Mitu protsenti oma päringutest sa päriselt lukku saad? Keskmise e-poe puhul läheb 70% ostukorvi lisajatest päeva lõpuks prügikasti, sest ettevõtja ei suuda nendega korralikult kommunikeerida.

Katseta ja mõõda igat sammu oma müügiprotsessist ning tule selle juurde pidevalt tagasi.

See on üks suurimad vigu mis veebilehtede puhul tehakse. Visatakse midagi püsti ja tagasi ei vaadata. Milleks? Kas sa kontoris istuvad Müügimees Marti kohtlet samamoodi? Näe töökoht siin, palk siin, jõudu? Ei. Sa treenid teda, lased tal rabeleda ja õppida ning siis uurid kuidas tal läinud on. Kui ta midagi valesti teeb siis sa aitad tal paremaks saada ja ostad talle võib-olla isegi mõne kursuse või raamatu.

Veehilehega peab sama teema olema. Samm-sammult, päev-päevalt, sa pead edasi liikuma.

Hoia alati meeles, et sinu tööks on müüa, mitte ainult infot anda. Iga klikk sinu veebilehel on otsus mille kasutaja peab tegema – miks sa talle lihtsaks ei tee, mis ta edasi peab tegema?

Lihtsad näited e-poe puhul:

  • Järgmine nupp, millele kasutaja vajutama peab (ala osta nüüd) peaks alati silma paistma, mitte disaini sisse sulama
  • Mõtle läbi põhjused miks keegi ei ostaks mida sa müüd ning anna vastuargumendid veebilehel, enne kui nad jõuavad küsima. Tekib tunne, et loeksid lausa nende mõtteid ja mõistad nende probleeme ideaalselt!
  • Küsi ainult informatsiooni mida sul päriselt vaja on. Kui sa müüd kolme euroseid ehteid ja klientidele kunagi ei helista – miks sa nende telefoninumbrit küsid? Jälle üks potentsiaalne põhjus, miks sinu veebilehelt ära minna või ostuprotsess katki jätta.

Kasuta ära sotsiaalsed tõestust

Kui sa lähed reisima ja valid endale hottlli – kas sa valid selle nime ja hinna järgi või pigem selle järgi, mis tagasisidet teised reisijad selle kohta jätnud on? 99% inimestest teevad selle otsuse just arvustuste järgi, näiteks TripAdvisorist.

Sotsiaalne_tõestus

 

Kõmm – kohe näha, et teised on ööbinud ja nad oma reisidega rahul olnud.

“Aga minul ei ole hotelli, ma müün mandariine.”

Kohe vabandustega pihta. Vahet ei ole mida sa müüd, igal kliendil on mingit tagasisidet anda ja sinu tööks on need kokku koguda ja enda veebilehele panna. Mulle meeldivad Selveri mandariinid, aga ega ma neile niisama kirjutama ei hakka, kui nad just ei küsi.

Sotsiaalne tõestus võib näiteks tulla teiste klientide tagasiside näol, arvustuste jätmine e-poe toodetele või see võib kasvõi olla 25,000 Facebooki fänni näol. Vahet ei ole, kuidas, pead lihtsalt näitama kasutajale et ta ei ole üksi.

Veel lugemist sellel teemal: https://blog.kissmetrics.com/social-proof-factors-2/

Alati hari oma potentsiaalseid kliente enne ostuprotsessi

Kuigi sa praegu ei ole veebilehte tellimas (ning võibolla ei tee seda veel aastaid!) siis kulutame oma aega ja seetõttu ka raha, et sind sellel teemal harida. Ala milleks mulle veebileht?

Esiteks näitame seeläbi kõigile, et oleme oma ala eksperdid ja teame täpselt millest räägime. See tekitab kohese usalduse, ning meiega ühendust võtta on lihtsam (ning sealt edasi saame oma ekspertiisi veelgi rohkem demonstreerida).

Nagu mainisin enne, kuigi sa praegu võibolla ei ole uut veebilehte tellimas, mis saab aastal 2026? Äkki tuleb uus majandussurutis ja jääda oma töökohast ilma ning otsustad hoopis äri alustada. Tead koheselt, et pead alustama korraliku veebilehega ning tead täpselt kuidas see Sulle kasuks tuleb.

Sest Business Media aitas Sind. Kelle juurde sa siis pöördud kui veebilehte vaja on? Just täpselt. Tuled siia tagasi.

Kuula oma kliente

Ei, ei, ei – mitte nii nagu sa oma naist kuulad peale pikka tööpäeva. Päriselt kuula, pane tähele ja selle asemel, et vabandusi hakata otsima, ürita neid ka veidi aidata.

Mida rohkem sa oma klientidega suhtled, seda lähedamaseks nad sulle paratamatult ka muutuvad. Instagramm ei ole efektiivne sellepärast, et sa näed seal ettevõtetest igapäev lahedaid pilte ja mõtled oh kui tore, ma tahan ka osta.

See töötab, sest su peas on tuhandeid väikseid seoseid erinevate asjadega (ala sina ja epood) ning mida rohkem sa neid sidemeid kasutad, seda tugevamaks see side muutub. See on sama põhjus miks meie lapsepõlve tegevused on ka kordades huvitavamad. Lutsu loopimine ei ole lõbusam kui arvutimäng – ta lihtsalt tundub sulle tähtsam ja parem, sest sellega on side tugevam peale seda, kui oled seda tuhandeid kordi teinud.

Tule ka tulevikus tagasi ja loe meie blogi, et viia oma ettevõte järgmisele tasemele 🙂