7 Põhjust Miks Just Sinu Äri Vajab Veebilehte

miks veebilehte luua

Eeldades, et sa oled äriomanik kellel on vähimgi huvi enda bisnessit kasvatada, sul on vaja veebilehte.

Veebilehe ehitamine on täna lihtsam kui kunagi varem ning ei maksa väga palju raha. Kui väga kitsas käes on, siis sa ei pea grammigi koodi tundma või disaini puudutama. Kõige lahedam osa on see, et veebileht on 24/7 ning teeb sinu eest tööd. Kas see pole mitte kõigi unistus? Teenida raha ise samal ajal magades?

Väikeäri veebileht ei ole ainult müügi tegemisest. Vastuväiteid tuleb alati kolinal.

  • Minu klienti ei ole internetis (päriselt??)
  • Mul ei ole epoes midagi müüa, seega vahet ei ole
  • Konkurents on liiga suur, seega mõttetu raha raiskamine
  • Ei oska
  • Ei taha
  • Ei viitsi
  • Ja nii edasi…

Tegelikkus on see, et veebileht ei ole mitte ainult sinu online müügimees vaid see on ka sinu visiitkaart. Isegi kui klient ei osta internetis, on suur tõenäosus et ta vähemalt külastab sinu veebilehte et näha kellega on tegu. Ja mis nägu sa arvad et ta teeb, kui su veebileht näeb välja nagu BusinessMedia.ee? Tuleb rõõmuga ostma? Vaevalt.

(Õnneks meie kliendid mõistavad seda nalja ja tulevad niigi läbi tugevate soovituste. Siin on käsil suurem sotsiaaleksperiment!)

Lisaks sellele, on sul võimalik ka oma veebilehte kasutada selleks, et potentsiaalset klienti harida. Nagu meie praegu teeme.

Kokkuvõtteks, kui veebilehe loomine on täna nii lihtne ja odav – miks sa seda edasi lükkad?

Siin on veel 7 põhjust, miks pead oma veebilehe alustama täna.

1. Sa tuled Google otsingutulemustes välja

Tänapäeval teevad 81% potentsiaalsetest klientidest oma kodutöö internetis.

Tüüpiliselt tähendab see seda, et nad guugeldavad sinu äri ja valdkonda ning vaatavad mis välja tuleb. Kui sul isegi veebilehte olemas ei ole, siis langed sa kohe konkurentsist välja ning kogu käive läheb otse naabri-Jaani pangakontole.

Pane kasvõi algeline veebileht püsti ning hakkame juba kuhugi jõudma. Tihtipeale võid esilehele sattuda täiesti tasuta, optimeerides oma sisu õigetele märksõnadele ja oma veebilehe koodi (HTML) parandades.

2. Tee oma töötajate jaoks õppimiskeskkond

Kõik mida Sinu kliendid teadma peavad, peavad ka sinu tiimiliikmed teadma. Alusta sellest, et viska oma korduma kippuvad küsimused (KKK) veebilehele ja uusi inimesi palgates säästad juba sealt tunde, kuna ei pea rumalaid küsimusi oma toodete kohta vastama. Ka kliendid saavad sellest ju kasu.

3. Näita oma tooteid ja teenuseid

Kui tihti sina internetis ära eksid? Mul tuleb ette igapäevaselt, et alustad vello42-ga ja järsku šoppad jälle HansaPostist mingit jama. Ka sinu veebilehele hakatakse niimoodi jõudma ning sa pead selleks valmis olema. Viska kõik oma tooted ja teenused ülesse ning pane sisse tund või kaks tööd, et neile ka korralikud kirjeldused valmis vorpida.

Ole valmis!

4. 24/7 Müügimees

Müügimehed tahavad hullu palka kuid veebimajutus on üldiselt paar euri kuus ning töötab igapäevaselt. Viska oma “pood kinni” silt minema sest külastajad tulevad koguaeg ja pangalingid töötavad ka öösel täpselt samahästi.

5. Sest SA EI PEA teadma koodi

Päriselt ka.

Peale sadu kliente ja samapaljude veebilahendust loomist, piirduvad isegi minu kooditeadmised linkide lisamise ja muu säärasega. Platvormid nagu WordPress aitavad sul veebilehe püsti panna minutitega ning saad kohe hakata sisuloome ja muu lõbusa osaga tegelema.

Või siis paned suvalisi pilte ülesse ja tunned ennast korraliku häkkerina.

miks veebilehte luua

6. Sotsiaalne tõestus

Veebileht on parim viis tõestada potentsiaalsetele klientidele, et ka teised on Sinu tooteid ostnud või teenuseid kasutanud. Kui Sul on näiteks e-pood, siis võid lasta oma eelnevatel klientidel jätta igale tootele hinnanguid ja kommentaare. Nähes, et Henri ja Mati on ka ostnud ning 5*-se ülevaate jätnud – miks mitte mina?

Pakud teenust? Lase oma klientidel kirjutada “testimonial” koos täisnime, ettevõtte ja pildiga ning lase oma klientidel ise Sind kiita.

Kui tahad sellest lähemalt lugeda, siis loe seda artiklit (P.S. See on Inglise keeles): https://www.enchantingmarketing.com/how-to-write-a-testimonial/

7. Sest su kliendid nõuavad seda

Päriselt ka – kui sa endiselt seda artiklit loed siis midagi on päris valesti läinud. Algul kirjutasin seda naljaga aga nüüd on asi päris tõsine.

Kas sul on tõesti oma äri ja veebilehte pole? Johhaidii.

Kuus kümnest tarbijast eeldavad, et sa pakud oma toodete kohta vähemalt mingisugust sisu internetis (see tähendab, et Liis ja Mari ka!) – üle poole neist üritavad otse Sinu kodulehele minna.

Oled oma veebilehe unarusse jätnud või pole seda isegi loonud? Tšau-pakaa, tarbija läheb konkurentide juurde ja mis Sinule jääb?

Tühi pangakonto 🙁